CemenTürk News

KÖRFEZ DÖKÜM 2021 İHRACAT HEDEFLERİNİ ARTTIRDI…

Çimento, enerji ve madencilik sektörleri için yüksek alaşımlı çelik döküm üretimi yapan Körfez Döküm, üretiminin %85’ini başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine ihraç etmeye devam ediyor.

Körfez Döküm Genel Müdürü Çağdaş Alan; Dilovası’nda bulunan tesislerinden farklı coğrafyalara ihracat yapmanın ve ihracat yaptıkları ülke ve müşteri sayısını arttırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. 2021 yılında da ihracat yaptıkları ülke sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Alan, tesislerinde kapasite artırımına gittiklerini söyledi.

Alan, dünyanın içinden geçtiği bu zor dönemi, işletmelerinin ve ülkemizin en az kayıpla atlatacaklarına inandığını söyledi. Ayrıca Alan, bulundukları sektörün dinamiklerini göz önünde bulundurarak özellikle bilgi teknolojilerine yatırımlarına devam ettiklerini, verdikleri pek çok hizmeti çevrimiçi olarak desteklediklerini ve bu sayede seyahat kısıtlaması olduğu durumlarda bile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını ve her zaman, her koşulda müşteri memnuniyetini tüm süreçlerinin odağına koyduklarını; bu sebeple başarı sağladıklarını belirtti.

Tüm sektörlerde olduğu gibi demir çelik sektöründe de; gelişimin sürekli olması gerektiğinin altını çizen Alan, tesislerini endüstri 4.0 doğrultusunda geliştirdiklerini ve alanında uzman kadrolarının gelişimini sürdürmek için yenilikçi eğitimlerle insan kaynağına yatırım yaparak dinamik bir iş ortamı oluşturduklarını belirtti.

Körfez Döküm; 2020 yılında, Rusya, Afrika, Amerika ve Uzak Doğu pazarlarına da ağırlık vererek ihracat yaptığı müşteri sayısını 400’e çıkardı. Şirketin Avrupa’da bulunan mühendislik merkezi, dünyanın farklı yerlerinde bulunan ofisleri ve de kurduğu geniş temsilcilik sistemi ile 5 kıtada, 70 ülkeye ihracat yapmanın mutluluğunu taşı yor. Müşteri odaklı bakış açısıyla Körfez Döküm, farklı kıtalardaki müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarına hızla cevap vermeyi başarmakta ve bu sayede müşterileri ile ilişkilerini uzun süreli bir biçimde sürdürerek ihracat rakamlarını her geçen yıl artırmakta.

Yüksek teknolojili sistemleri, fabrikalarına entegre ederek 40.000’den fazla türde ürün üreten Körfez Döküm; çevik üretim sistemleri sayesinde, tesisinin üretim süreçlerini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda düzenleyebiliyor. 2019 yılında kurulan İşleme Tesisi sayesinde müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını Dilovası’ndaki merkez tesisinden karşılayan Körfez Döküm, bu sayede teslim sürelerini kısaltmakta ve müşteri memnuniyetini yüksek seviyelerde tutmayı başarıyor. Körfez Döküm, tüm dünyadaki müşterilerine aynı zamanda mühendislik ve süpervizörlük, süreç kontrol ve optimizasyonu, ekipman iyileştirme ve yedek parça tedariki gibi hizmetler de sunuyor. Körfez Döküm, bu hizmetleri dünyanın farklı yerlerinde bulunan mühendislik ofisleri ile de vererek, müşterilerine kısa sürede çözüm önerilerinde bulunuyor. Körfez Döküm, bimetal parça döküm, kompozit döküm ve savurma döküm gibi kullandığı gelişmiş teknolojiler sayesinde rekabet gücünü günden güne arttırıyor.

Aynı zamanda ürettikleri ürünlerin, kalite kontrol süreçlerine büyük önem veren Körfez Döküm için kalite, son kontrolden çok daha fazlası. Kalite süreçlerini hammadde girdisi ile başlatmakta, üretim boyunca ve sevk sonrasında da devam ettirmektedir. Körfez Döküm ailesinin her üyesi kurumsal kalite anlayışını benimsemekte ve sürdürülebilir çevre politikalarına uygun yüksek kaliteli çözümler sunmaya özen göstermektedir.

http://cementurk.com.tr/korfez-dokum-2021-ihracat-hedeflerini-arttirdi/