Lean Philosophy Training

Lean Philosophy Training

We at KORFEZ believe in the potential of lifelong learning and development, thus we keep working hard to improve ourselves. We went to Metra Industrial Products, which has adopted the lean philosophy in all of its units, with our department managers and operators there to confirm that this is also being used in all of our units. After a presentation by Onur Usta, a Metra Industrial Products partner, we were given a complete 5S training that includes both classroom teaching and hands-on experience in the field of knowledge.

As a token of our appreciation, we’d like to thank Onur Usta and the rest of the Metra Industrial Products family for their willingness to lend us their knowledge.

Yalın Üretim Felsefesi Eğitimi

KÖRFEZ olarak yaşam boyu öğrenme ve gelişmenin gücüne inanıyor, kendimizi geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yalın üretim felsefesini tüm birimlerinde benimsemiş olan Metra Endüstriyel Ürünler’e departman yöneticilerimiz ve operatörlerimiz ile birlikte tüm birimlerimizde de bu yaklaşımın uygulandığını teyit etmek üzere gittik. Metra Endüstriyel Ürünler partneri Onur Usta’nın sunumunun ardından, hem sınıf içi eğitim hem de uygulamalı deneyim içeren eksiksiz bir 5S eğitimi verildi.

Onur Usta’ya ve tüm Metra Endüstriyel Ürünler ailesine bilgilerini bize aktarmaya gönüllü oldukları için teşekkür ederiz.

https://www.metraltd.com/