KORFEZ, more than just a foundry

KORFEZ, more than just a foundry
Composite parts are reinforced with very hard ceramic inserts at the wear zone. Meanwhile, the remaining part is left ductile because the base material is also relatively ductile.
Consequently, the ductility of the base material is combined with the wear resistance of the ceramic inserts. Our composite parts succeed in improving the service life of conventional monometallic parts by several multiples.
Visit www.korfezdokum.com
for detailed information about our casting solutions for cement and mining industry. #casting #foundry #mining #cement #engineering #consulting #supervision

KÖRFEZ, bir dökümhaneden daha fazlası
Çimento ve madencilik sektörleri için; karbon çelikleri, düşük — orta ve yüksek alaşımlı çelikler, ısıya dayanıklı yüksek kromlu — yüksek nikelli çelikler, yüksek kromlu ve Ni-Hard tipi aşınmaya dayanıklı çelikler, darbeye dayanıklı manganlı çelikler, alaşımlı dökme demir çeşitleri ve bi-metal dökümler üreten; Kocaeli, Dilovası lokasyonlu Körfez Döküm Fabrikamız tüm uzman ekibiyle sizler için etkin mühendislik çözümleri sunmakta olan Türk Döküm Sanayisinin öncülerindedir. İşleme Fabrikası ve Boru Fabrikası ile müşterilerinin tüm döküm ihtiyaçlarını Dilovası Tesisinden karşılamaktadır.
Döküm çözümlerimiz için www.korfezdokum.com u ziyaret edebilirsiniz. #döküm #dökümhane #Türkdöküm #Türkdöküm